تاریخ : سه شنبه، 22 اسفند ماه، 1396
موضوع : هیات,رشته های ورزشی

تجلیل ورزشکاران برتر استان

مراسم تجلیل از ورزشکاران، مربیان و داوران برتر استان در مشهد برگزار شد.

همایش تجلیل از مدال آوران و افتخارآفرینان ورزش خراسان رضوی با همت شهرداری مشهد و با حضور جمع کثیری از مسئولین و مدیران استان در تالار پذیرایی کوهسنگی مشهد انجام شد.

کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان استان در همایش تجلیل از مدال آوران و افتخار آفرینان ورزش خراسان رضوی اظهار کرد: بار اصلی ورزش استان بر دوش هیئت های ورزشی است و هر افتخاری که کسب می شود حاصل زحمات همکارانم در هیئت های ورزشی است

در این مراسم محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و شهرداری، ماموریت اصلی ما، توسعه ورزش همگانی می‌باشد اما ورزش قهرمانی را هم بخاطر نقشی که در نشاط، امید، غرور و هویت این شهر و کشور ایفا می‌کند، حمایت می‌کنیم.

وی افزود: به علت محدودیت‌های قانونی موجود، نمی توانیم به صورت حرفه‌ای در ورزش قهرمانی ورود پیدا کنیم اما این قبیل مراسمات که می‌ ‌تواند تجلیل از ورزشکاران مدال‌آور، مربیان، پیشکسوتان و روسای هیئت‌ها باشد را ادامه خواهیم داد.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک  در این همایش گفت: در شرایطی که که همسایگان کشورمان با قهرمانان استیجاری به دنبال افتخار آفرینی برای کشور خود هستند ما باید پاس بداریم همه جوانان زن و مردی که با حضور در میادین ورزشی برای ایران اسلامی افتخار آفرینی می کنند.

صالحی‌امیری اضافه کرد: اگر ورزشکاری از خراسان مدال کسب کند، نه تنها مردم خراسان خوشحال می‌شوند بلکه تمام ایران از این موضوع خوشحال هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ورزشکار، نشان‌دهنده اخلاق و فضیلت‌هاست، وقتی نام جهان پهلوان تختی به میان می‌آید یاد نشاط و اخلاق  این ورزشکار خواهیم افتاد.

وی در پایان گفت: فلسفه تشکیل المپیک اخلاق و  همبستگی است، به این فضیلت‌ها در ورزش باید افتخار کنیم.

استاندار خراسان رضوی علیرضا رشیدیان در مراسم تجلیل اظهار کرد: ورزشکاران سختکوش ما در طول سال با تلاشی که انجام دادند از غرور و هویت ملی ما دفاع کردند که به همین خاطر نیز لازم بود تا در روزهای پایانی سال از آنها تجلیل شود.
وی با تشکر از ورزشکاران و برگزارکنندگان این مراسم، در مورد وضعیت ورزش استان نیز بیان کرد: ما طی سال جاری در برخی از رشته‌های ورزشی خوب عمل کردیم ولی در برخی از رشته‌ها نیز ضعیف ظاهر شدیم.


منبع این مقاله : :هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان خراسان رضوی
آدرس این مطلب : http://kh-rscd.ir/968/تجلیل-ورزشکاران-برتر-استان/